אכילת בייקון במהלך ההריון

בעוד מערכת החיסון של מבוגר יכול להדוף חיידקים רבים בקלות, המערכת החיסונית של התינוק שלך לא יכול להיות כל כך מיומן. כאשר אתה בהריון, אכילת מזונות מסוימים עלולה להזיק לבריאות התינוק. בעוד מזונות מסוימים, כמו אלכוהול, הם על רשימה “לא” סופי, מזונות אחרים, כגון בייקון, יכול להיות אזור אפור. אמנם כדאי תמיד להתייעץ עם הרופא שלך על צריכת המזון המתאים מבוסס על הבריאות הכללית שלך, בייקון יכול להיות בטוח בעת אכילה בנסיבות מסוימות במהלך ההריון.

ליסטריוזה

אחד החששות העיקריים סביב אכילת בייקון בזמן ההריון הוא הסיכון המוגבר לבלוע את החיידקים ליסטריה מונוציטוגנים, אשר ניתן למצוא בייקון לא מבושל. חיידקים אלה נמצאים באופן טבעי בבעלי חיים, צמחים, אדמה ומי תהום. לנשים בהריון יש סיכוי גבוה יותר לחוות ליסטריות, הזיהום הנובע מהבלעת מזונות המכילים ליסטריה מונוציטוגנים. זיהום זה יכול להיות מזיק מאוד כי זה קשור עם סיכון מוגבר ללידה מת, הפלה וזיהום.

בישול

ליסטריה מונוציטוגנים ניתן להרוג באמצעות בישול יסודי של בייקון, על פי קולורדו סטייט האוניברסיטה הרחבה. אם אתם בוחרים לצרוך בייקון בזמן ההריון, חשוב לבשל אותו עד שהוא פריך ואדום בצבע – בקפידה לבדוק את בייקון עבור “כתמים קרים” שבו בייקון לא יכול להיות מבושל כמו ביסודיות. אם אתם אוכלים בייקון שאריות, זה חייב להיות מבושל לטמפרטורה של לפחות 165 מעלות פרנהייט לפני שאתם אוכלים את זה. כמו כן כדאי לתרגל נוהלי בטיחות מזון בטוח, כגון הפרדת בייקון לא מבושל מירקות, מבושל ומוכן לאכול מזונות היטב לשטוף את הידיים לפני ואחרי טיפול בייקון. החדשות הטובות הן כי בייקון מכיל מינרלים הנקראים כולין, אשר יכול לעזור למוח של התינוק שלך לפתח, על פי “Mail Online”. מסיבה זו, בייקון מבושל היטב עשוי להיות מועיל.

תסמינים

אם יש לך צרוך בייקון במהלך ההריון, להיות מודעים לסימפטומים שעלולים להצביע על זיהום listeriosis. אלה כוללים תסמינים דמויי שפעת, כגון עייפות קלה, כאבי בטן ותחושה כללית של חוסר בריאות. מאחר ותסמינים אלה משקפים מקרוב את אלו הקשורים להריון, התקשרו לרופא אם אינכם בטוחים אם הסימפטומים קשורים לליסטריוזה. אם אתם מאובחנים עם listeriosis, אנטיביוטיקה יכולה בדרך כלל לרפא את הזיהום.

סודיום ניטראט

דאגה נוספת סביב בייקון אכילה היא כי הוא נרפא עם נתרן חנקה, חומר זה מקושר עם מצב מסרטן אפשרי, על פי סאטר בריאות. אפשר לרכוש בייקון כי לא נרפא עם נתרן חנקתי. חפש תוויות כמו “ניטראט חינם” או “ניטריט חינם” ולהמשיך לבשל את מוצרי בייקון ביסודיות.