ויטמינים יעילים לרוכבי אופניים

סקירה כללית

רכיבה על אופניים דורשת כוח פיזי וסיבולת. הרוכבים צריכים לעשות כל שביכולתם כדי לשמור על גופם במצב גופני עליון כדי למנוע פציעות ועייפות. בנוסף אימון גופני ותזונה נכונה, נטילת ויטמינים היא גם דרך אחרת רוכבי אופניים יכולים לשמור על הגוף שלהם הולך בקצב הטוב ביותר האפשרי. ויטמינים יעילים לרוכבים לא קשה למצוא והם סבירים, מה שמקל על רוכבי אופניים כדי למצוא דרך אחרת להישאר בריאים.

ויטמין B6

ויטמין B6 נחשב לאחד הויטמינים היעילים ביותר שרוכבים יכולים לקחת, שכן הוא מסייע עם תהליכים ספציפיים אופניים. לדברי Trails.com, ויטמין B6 שובר את החלבונים ומסייע ביכולתו של הגוף להעביר תאי דם אדומים וחמצן לשרירים. יתרון נוסף הוא כי ויטמין B6 מסייע לשחרר את הגוף serotonin, חומר שגורם לאדם להרגיש טוב. ויטמין B6 ניתן לרכוש בצורת גלולה או אבקה, והוא נפוץ גם בננות.

ויטמין E

ויטמין E נחשב ויטמין לכל החיים, כי יכול להדוף מחלות כמו מחלת לב, שבץ, דלקת פרקים, סניליות, סוכרת וסרטן, על פי Ubbvitamins.com. יש גם הטבות ספציפיות לאופניים. רוכבים שלוקחים מספיק ויטמין E, או יותר מהכמות המומלצת, יכולים לראות עלייה ביכולת הסיבולת והיכולת שלהם. ויטמין גם מגן על קרום התא מ רדיקלים חופשיים עם אפקט antioxidant שלה.

ויטמין סי

להדוף וירוסים וסוגים אחרים של מחלה יסייע לרוכב בחיפוש כדי להישאר במצב פיזי העליון. ויטמין C עושה את זה, והוא ויטמין נפוץ מאוד כי הוא נמצא סוגים רבים של מזון קל למצוא כמו גם בצורת כמוסה. לדברי Trails.com, פירות הדר כמו תפוזים ואשכוליות מכילים כמויות מועילות של ויטמין C, כמו לעשות מיצים עשויים מאותם פירות. עגבניות בננות גם כמויות גדולות של ויטמין C. יתרון נוסף רכיבה על אופניים מ ויטמין C היא שזה עוזר לבנות קולגן, המהווה את אבן הבניין עבור גידים ועורקים. ויטמין C מסייע גם להסיר רדיקלים חופשיים שיכולים להזיק לתאים.

ויטמין B1

רכיבה על מרחקים ארוכים על אופניים לוקח כמויות אדירות של אנרגיה, והגוף ממיר פחמימות לאנרגיה. על פי Healthguidance.com, ויטמין B1 הוא חלק חיוני של התהליך הגוף משתמש כדי להמיר פחמימות לאנרגיה. כמו כן, רוכבי אופניים שלא מקבלים מספיק ויטמין B1 לשים את עצמם בסיכון לאבד תיאום פיזי בקבוצות השרירים גדול כמו הרגליים. מחסור בויטמין B1 יכול לגרום להגדלת הלב אשר יכול להוביל לאי ספיקת לב או גודש ריאה.