כיצד לשפר את שיעור הריפוי של העור

ריפוי פצע הוא השתקפות של מצב הגוף של הבריאות הכללית. שמירה על כל פתח בעור נקי, לח אך לא רטוב ומוגן מפני נזק נוסף מקדם ריפוי מבחוץ תוך הפחתת גלוקוז והגדלת צפיפות התזונה של הדיאטה ובמיוחד את כמות החלבון, אבץ, ויטמין C וויטמין K מסייע בתהליך מבפנים. לפעמים, כאשר ריפוי הפצע מתעכב, התנאי הוא סימן למחלה שיכולה לכלול סוכרת, בלוטת התריס, סרטן או זיהום מערכתית, חיידקית או פטרייתית. זה יכול גם להצביע על זיהום פצע מקומי או סרטן העור.

להעריך את הפצע או מצב העור. אם העור הוא מגורה ולא שבור, כפי שקורה לעתים קרובות כאשר אוויר יבש, חשיפה ממושכת למים חמים ב רחצה או ניקוי הבית והתייבשות לשלב כדי לגרום לעור יבש, אז צריך למנוע זיהומים, לחות בכבדות מבחוץ מתחדשים מבפנים. אם חתך או שחיקה נפתחה העור או פיצוח התרחש, גורם נוסף ריפוי הוא הצורך להגן על התאים הנוצרים מנזק נוסף ככל שהם גדלים. וכאשר פצע הוא גם לא ריפוי או מתחיל להיראות גרוע יותר במקום טוב יותר, בעיות של זיהום, המשך הטראומה המקומית או מחלה מערכתית להיות יותר סביר.

נקה את האתר. אם העור הוא פשוט יבש ולא פתוח, כביסה היומי הוא מזיק. כל יום שלישי לשטוף את האתר במהירות עם קרם לחות ניקוי. עבור פצעים פתוחים, לשטוף רק את השטח סביב האתר בפועל, אלא אם כן מוגלה או דם קיימים, שבו ניתן להסיר אותם בעדינות על ידי גזה לחים פעמיים ביום בהתאם להמלצות של מומחה לטיפול הפצע קרול Calianno בכתב בגיליון אוקטובר 2003 של “הֲנָקָה.”

כתם את האתר במטלית רחצה נקייה ויבשה. השתמש גזה עבור אם זה עלול להיות זיהום. לאחר מכן לכסות את האזור עם משחה אנטיביוטית אם הפצע פתוח, האזור הוא blistered או זיהום קיים. לקבלת גירוי בעור סגור או לאחר פצע סגור לחלוטין, להשתמש ג’לי נפט כדי לשמור על לחות באזור ולמנוע הצטלקות.

לכסות את האזור עם תחבושת אשר שומר על האתר מלהיות מלוכלך ומאפשר ריפוי ללא טראומה נוספת. חלק מהתחבושות ספוגות בחומרים המיועדים לשמור על פצעים לחים, ואלה מועילות בטיפול בפצעים קלים רבים, כולל כיבי לחץ ושחיקה קטנים, על פי קאליאנו. ודא דבק על כל תחבושת לא נוגע כל חלק של הפצע.

מזינים את הגוף כדי לקדם ריפוי. חלבון הוא אבן הבניין של רקמות בריאות ומספר מנות צריך להיות מוגברת אם העור נשבר. מוסיפים מנה של בשר רזה, דגים, ביצים, שעועית או אגוזים לכל ארוחה ולכל אחד משני חטיפים יומיים. כדי לפצות על תוספת קלוריות חלבון, ירידה כל מזון קלוריות ריקות כגון סודה פופ, פסטה, ממתקים, אלכוהול ולחם לבן מתוך הדיאטה שלך. אם יש לך בעיות עם הכליות או הכבד שלך, בדיקות דם עשוי להיות מומלץ כאשר אתה להגדיל את צריכת החלבון שלך ולהפחית את הפחמימות. שתייה אחת או יותר בקבוקי ספורט של מים כל יום יעזור לך להישאר hydrated ו יגן אלה איברים חיוניים מן ההשפעות האפשריות של דיאטה חלבון גבוהה.

לאכול מזונות ידועים להפחית דלקת ולהימנע מזונות זה להגדיל את התהליך הזה. מוסיפים מספר מקורות לחומצות שומן מסוג אומגה -3 כגון אבוקדו, אגוזי מלך, חמניות וזרעי פשתן, סלמון, טונה ושמן זית בכל יום ומבטיחים שאתם אוכלים שלושה פירות שלמים וחמישה ירקות טריים ביום כפי שהומלץ על ידי חוקרים קנדים קוריל ווטרס, דיאטנית רשומה, וד”ר אדוארד Tredget בתוכנית המשותפת שלהם באוניברסיטת אלברטה. צוות זה מציין פירות יער, פלפלים, פירות הדר, פטרוזיליה, כוסברה וירקות כהים עלים ירוקים, כמו גם זנגביל כורכום כדי להפחית בו זמנית דלקות ולספק ויטמין C, ויטמין K וברזל. נטילת מולטי ויטמין יכול לעזור למלא כל ויטמינים חסרים. חשוב באותה מידה הוא הימנעות בוטנים ושמן תירס, שומנים רוויים, סוכר, קמח ואורז לבן – מזונות ידועים כדי להגדיל את הדלקת.

בקשו מהרופא שלכם לבדוק את רמת ההמוגלובין A1C לסוכרת או למצב הפרידיאבטי של עמידות לאינסולין ולהורמון מגרה בלוטת התריס, או TSH, עבור בלוטת התריס אם העור שלכם לא מתחיל לרפא בטיפול מקומי. בנוסף, אם אתה נמצא בסיכון ל- HIV, יש לבצע בדיקה זו גם דם. סרטן העור יכול למנוע את ריפוי העור ולכן, לעתים נדירות יותר יכול סרטן של הכבד, בלוטת התריס, לבלב ודם. פצעים ברגליים ובזרועות יכולים להתרחש גם אם יש חוסר זרימת הדם לאזור מ טרשת עורקים או מחלת כלי דם היקפיים. קח את תוצאות הבדיקה במעבדה למומחה טיפול הפצע אשר סביר להניח לייעץ culturing הפצע זיהומים חיידקיים ופטריות.