כמה מים אתם צריכים אם אתם שומרים על נוזל?

הגוף שלך צריך כמות מסוימת של מים כדי לשרוד ולתפקד כראוי, אבל דיאטה, מחלה, תרופות ומצבים רפואיים הבסיסית יכול לגרום כל הגוף שלך לשמור יותר מדי נוזלים, אשר נקרא בצקת. בצקת יכולה להתרחש מדי פעם או להיות סימפטום מתמיד עקב מחלה. לאחר שהרופא שלך מאבחן כראוי את הסיבה לשמירה על הנוזל שלך, ניתן לקבל המלצות לגבי כמות המים הבטוחה לצריכה. מצבים רפואיים מסוימים דורשים ממך להגביל את צריכת המים כדי למנוע סיבוכים.

צרכי המים היומיים

מים משחק תפקידים חיוניים רבים בגוף. זה שומר על הטמפרטורה שלך נורמלי, משמן כריות המפרקים שלך, מגן על חוט השדרה שלך ורקמות רגישות אחרות, ואת להיפטר פסולת באמצעות השתנה, זיעה ותנועות המעי הרגיז. הצורך של הגוף שלך במים עולה כאשר אתה נלחם מחלה הגורמת להקאה, שלשול או חום, כאשר אתה מזיע במהלך התרגיל, או כאשר אתה חשוף מזג אוויר חם או לח. אתה יכול לענות על הצרכים היומי שלך מים על ידי שתייה לאורך כל היום ולהגדיל את צריכת לפני ואחרי פעילות גופנית, או כאשר נחשף מזג אוויר חם, מציין את המרכזים לבקרת מחלות ומידע. אתה רוצה לשתות לפני שאתה מרגיש צמא, ואת השתן שלך צריך להיות צהוב בהיר כדי לנקות צבע. שתן צהוב כהה עשוי להיות סימן אזהרה שאתה לא שותה מספיק. המטרה הכללית היא לקבל על שש עד שמונה כוסות 8 אונקיות של מים בכל יום.

בצקת סיבות

בצקת או שימור נוזלים מתרחשת כאשר נוזל מקבל לכודים ברקמות בגוף. בצקת יכולה להיות זמנית עקב השפעות הכבידה, לאחר ישיבה, עמידה או חוסר פעילות במשך תקופה מסוימת, במהלך הריון, או תגובה למלח רב מדי בתזונה. בצקת יכולה גם להיות סימפטום של מצב רפואי רציני כגון מחלת לב, מחלת כליות, מחלת ריאות או מצב בלוטת התריס. במקרים בהם בצקת היא זמנית, הטיפול כרוך בהגבלת צריכת האלכוהול והמלחים, כמו גם בהגדלת השטח ובשימוש בדחיסה. במקרים אלה, אין צורך להגביל את צריכת המים, אלא אם כן הרופא ממליץ על כך. עם זאת, אם הסיבה היא מצב רפואי הבסיסית, ייתכן שתצטרך להגביל את כמות המים שאתה שותה בכל יום.

אִי סְפִיקַת הַלֵב

אי ספיקת לב מאובחנת כאשר הלב שלך כבר לא מסוגל לשאוב מספיק דם כדי לענות על הצרכים של הגוף. זה יכול להתרחש כאשר הלב אינו מסוגל למלא מספיק דם, או שהוא לא חזק מספיק כדי לשאוב מספיק דם החוצה. אי ספיקת לב יכולה גם לכלול שילוב של שני ואמצעים נוזלים לא נדחפים דרך הגוף בדרך כלל, אשר יכול לאפשר נוזל להצטבר בכפות הרגליים, הקרסוליים, החזה, הפנים ואזורים אחרים. אם יש לך אי ספיקת לב, חשוב מאוד לעקוב אחר ההנחיות של הרופא שלך לגבי כמות הנוזלים שאתה צריך לשתות כל יום, כי צריכת יותר מדי יכול לעשות את המצב שלך גרוע יותר, אומר הלב הלאומי, ריאות ודם המכון. אף אחד לא קובע כמות של צריכת נוזלים קיים עבור כל החולים כישלון לב, כמו הסכום תלוי הבריאות הכללית שלך, את חומרת אי ספיקת הלב שלך וטיפולים אחרים שאתה עשוי לקבל.

מחלת כליות

הכליות יש מקומות עבודה רבים – אחד מהם הוא לשלוט על מאזן הנוזלים בגוף בכל עת. נוזלים נכנסים כל הזמן לכליות, שם הם מסוננים או חוזרים לזרם הדם או מופרשים. אם הכליות אינן מסוגלות לסנן נוזלים כראוי, בצקת יכולה להתפתח. בשלבים המוקדמים של מחלת כליות, בדרך כלל אין צורך להגביל את צריכת הנוזלים שלכם, אך בשלבים מאוחרים יותר, הרופא שלכם עשוי להמליץ ​​על הגבלת צריכתכם, על פי “הקרן הלאומית לכליות”. כל מקרה שונה, ולכן פעל לפי הנחיות הרופא שלך, כי מקבל מיובש יכול להיות בדיוק כמו בעייתי.