מזון לאכול לבריאות השתן

מערכת השתן שלך היא רשת של איברים שמייצרת, מאחסנת ומחסלת נוזלים, רעלים וחומרים אחרים מהגוף. בעוד מערכת שתן בריאה משרתת אותך היטב על ידי הפחתת הסיכון למחלות מסוימות ועזרה לך להתאושש מהר יותר ממחלות שאתה רוכש, מערכת השתן הפצועה, הנגועה או הנגועה עלולה לגרום לכאבים, השתנה תכופה ובעיות אחרות. בנוסף על היגיינה נכונה וטיפולים רפואיים, כאשר יש צורך, תזונה מזינה יכולה לעזור להגביר את בריאות השתן.

פירות וירקות הם מקורות ראשוניים של נוגדי חמצון – חומרים מזינים המקדמים את יכולתו של הגוף להגן על עצמו מפני זיהומים ומחלות. על פי דו”ח שפורסם ב “סקנדינביה Journal of Urology and Nephrology” בספטמבר 2008, ירקות כתומים צהובים, גזר בפרט, ירקות cruciferous ופרי הדר, לספק הגנה מפני סרטן שלפוחית ​​השתן. ירקות מצליבים כוללים ברוקולי, כרובית, כרוב וכרוב ניצנים. אוכמניות חמוציות מכילים חומרים שעשויים לסייע לשמור על חיידקים מזיקים מחייב את רקמת שלפוחית ​​השתן ולמנוע או להפחית סימפטומים UTI. (ראה הפניות 2) מיץ חמוציות לא ממותק עשוי לספק יתרונות דומים.

יוגורט וכפיר מכילים חיידקים מועילים או “ידידותיים” הנקראים פרוביוטיקה. על פי “פרמצבטיקה בריאותית בסיסית של משתמש Probiotics” על ידי ארל מינדל, פרוביוטיקה לעזור לשחזר איזון חיידקי תקין בדרכי השתן שלך לעכב את הצמיחה של רעלנים שעלולים לגרום למחלות. בגלל תכונות אלה, צריכת יוגורט ו / או כפיר באופן שגרתי עשויים לסייע במניעת זיהומים פטרייתיים וזיהומים אחרים בדרכי השתן. למרות שמחקרים נוספים נדרשים, על פי מינדל, צריכת פרוביוטיקה במהלך הטיפול באנטיביוטיקה – זיהום נפוץ של UTI וזיהום שמרים – עלולה להוריד את הסיכון לזיהומים. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, בחר יוגורט ו kefir כי הרשימה “פעיל תרבויות פעיל,” כגון L. acidophilus, כמו מרכיבים.

דגנים מלאים הם גרגר כי שמרו על כל סיבים וחומרים מזינים עשירים של התבואה. צריכת מזונות עשירים יותר בסיבים, כגון דגנים מלאים, ופחות מזונות מעובדים, כגון לחם לבן, עשויים לסייע בהפחתת תסמינים של UTI, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. דגנים מלאים גם לספק נוגדי חמצון, כגון ויטמין E וסלניום, אשר עשוי לספק הגנה מפני סרטן שלפוחית ​​השתן ומחלות אחרות. דוגמאות של מזונות מלאים מזונות מלאים כוללים 100 אחוז לחם מחיטה מלאה, פסטה ודגנים קרים, שיבולת שועל לחתוך פלדה, אורז חום, אורז פראי, שעורה פנינה, קינואה ו-פופקורן אוויר. כדי להקטין את הסיכון שלך עבור צורות מסוימות של אבנים בכליות – קשה, לעתים קרובות כואבת קשות, הפקדות בדרכי השתן שלך – להחליף חטיפים מלוחים, כגון שבבי תפוחי אדמה ובייגלים, עם דגנים מלאים.

קטניות, כגון שעועית, עדשים אפונה מפוצלים, הם חלק מהמקורות התזונתיים המובילים של סיבים. כמו מזונות עשירים בחלבון, הם גם מספקים חלופות מזינות בשר ופירות ים. בעוד שבשר ופירות ים יכולים להתאים לתזונה בריאה טיפוסית, חלבון המופק מן החי יכול להגביר את רמות חומצת השתן בתזונה – גורם סיכון לאבני כליה חומצת השתן. MayoClinic.com ממליץ להגביל את החלבון בתזונה כצעד תזונתי מועיל למניעת אבנים בכליות. מנות מבוססות קטניות מזינות כוללות מרק עדשים, מרק אפונה מחולק, צ’ילי צמחוני דל שומן, המבורגרים, סלט שעועית מוקפצת, חומוס וסויה אדומה.

פירות וירקות

יוגורט וכפיר

דגנים מלאים

קטניות