אנזימי כבד גבוהים, צום ובדיקות דם

כאשר הגוף שלך מאחסן יותר מדי ברזל, הכבד שלך עלול להיות מושפע ולשחרר אנזימים מסוימים לתוך זרם הדם שלך. ספק שירותי הבריאות שלך עשוי לרצות לבדוק את הדם שלך עבור כל או כמה אנזימים בכבד או עבור אינדיקטורים שונים של רמות הברזל שלך. עבודת דם זו עשויה לגלות צורך בבדיקות נוספות, שחלקן עשויות לחייב הכנה מוקדמת על ידי התורם. צום במשך כמה שעות או לילה מתבקשת בדרך כלל כדי להבטיח כי דגימת הדם שלך משקף את כימי הדם הרגיל שלך.

סיבות לבדיקת אנזימי כבד

אנמיה מחסור בברזל, מצב של ספירת דם נמוכה בשל רמות ברזל נמוכות, והמוכרומטוזיס, מצב של עומס יתר של ברזל, הן אותות לכך שהגוף נמצא בעיבוד חריג של ברזל תזונתי. גורמים בסיסיים עשויים להיות קשורים דיאטה, אובדן דם, אינטראקציה תרופות או תקלה פיזית. הרופא שלך יכול להשתמש בבדיקות דם כדי לסייע באבחון מקור של ברזל יוצא דופן או רמות אנזים בכבד.

בדיקת הדם שלך

בהתאם למצבך הבריאותי, דגימת הדם שתספק תיבדק במיוחד עבור תפקודי כבד בקבוצת בדיקות הנקראת לוח כבד. ספק שירותי הבריאות שלך עשוי גם לרצות להעריך גורמים אחרים בדם ואיברים שלך ולבקש סוללה של בדיקות הכוללות הערכה של תפקוד כבד וניתוח גלוקוז בדם בחלון מטבולי מקיף. ייתכן שתתבקש לתת דגימת דם אחת או לספק אחד לאחר צום ואחד ללא צום. הרופא שלך יודיע לך איזה תהליך תעבור.

הוראות צום

אתה עשוי להידרש לצום 10 עד 12 שעות לפני מתן דם לבדיקה. הצום האופייני מגביל את הדיאטה במים רק בזמן הזה. אם, בין הבדיקות המשולבות שלך, חלק לעשות וכמה לא דורשים צום, תצטרך לצום כך התוצאה הכוללת תהיה מדויקת. מאחר שכללים עשויים להיות שונים בין מעבדות בדיקה, פעל לפי ההנחיות שמספק הרופא או המעבדה עצמה, או בקש עזרה אם תזדקק לה.

דוגמת הדם שלך

דבקותך בצום תקבע כמה מהירה ומדויקת תהיה הערכה של דגימת הדם שלך. אם אתם אוכלים או שותים חומרים אחרים מלבד מים מראש, ייתכן שיהיה עליך לתזמן מחדש את הבדיקה ולהתחיל מחדש. כדי לספק את דגימת הדם הטובה ביותר האפשרית, הקפד להימנע מאכילת מזון מוצק, מיץ, קפה, תה, סודה, אלכוהול, ממתקים, מסטיק או כל מזון או משקאות אחרים.