מקורות אנרגיה חשובים למוח

המוח שלך הוא האיבר החשוב ביותר בגוף שלך, כפי שהוא שולט על כל התנועות והפונקציות בשאר הגוף. בעוד תזונה בריאה ומאוזנת היא המפתח לבריאות טובה הכוללת, המוח שלך שואב תזונה ואנרגיה ממזונות ספציפיים, בעיקר פחמימות, אך גם מחומצות שומן, המספקות דלק בצורת קטונים.

פחמימות והמוח

הפונקציה העיקרית של פחמימות בתזונה שלך היא לספק אנרגיה ודלק לגוף שלך, במיוחד המוח שלך. פחמימות לשבור לתוך גלוקוז בגוף שלך, אשר משמש אז אנרגיה. פחמימות מורכבות הן פחמימות כי לשבור לאט יותר במערכת שלך, לספק מקור אנרגיה הדרגתית יותר מאשר פחמימות פשוטות, אשר יכול לגרום קוצים לרמות הסוכר בדם שלך ואת רמות האנרגיה. פחמימות מורכבות כוללות מזון מלא סיבים כמו קטניות, ירקות עמילניים ודגנים מלאים. בין 40 ל -60 אחוז צריכת היומי שלך של קלוריות צריך להיות מן פחמימות, מקורות סיבים עשירים באופן אידיאלי של פחמימות.

גליקוגן והמוח

כאשר הגוף מייצר יותר מדי גלוקוז, הוא מאוחסן בכבד ובשרירים כמו גליקוגן, שם ניתן להשתמש בו מאוחר יותר כדי לספק אנרגיה לגוף שלך, כמו גם את המוח. מחקר שנערך לאחרונה על תפקיד הגליקוגן כמקור אנרגיה למוח שלך מצא כי הוא לא רק מספק דלק הכרחי, אבל הגליקוגן הוא חיוני לפעילות תקשורת בתוך המוח, כמו גם לשמירה על תפקוד הזיכרון, אספקת האנרגיה הדרושה ברמה תת-תאית . חוקרים המפרסמים את ממצאי המחקר בגיליון 2012 של “Frontiers of Neuroenergetics” מצאו כי הגליקוגן חשוב גם לתפקוד המוח הכללי של המוח.

קטונים למוח

קטונים הם אלמנטים מסיסים במים שנוצרים כאשר חומצות שומן מתפרקות. הגוף שלך הופך חומצות שומן כמקור אנרגיה עבור פעילותה, כולל עבור אנרגיית המוח, כאשר הגוף אין מספיק גלוקוז, או דיאטה או אחסון. כאשר הגוף שלך נמוך על גלוקוז, אך חנויות הגליקוגן אינן מתרוקנות במלואן, קטונים מתפרקים בעיקר כדי לתדלק את תפקוד המוח שלך, כמו שאר האיברים והשרירים שלך יכולים להיות מונעים באמצעות גלוקוז מאוחסן.

החשיבות של חלבון

בעוד חלבון אינו מספק אנרגיה ישירות למוח שלך, המוח שלך צריך את זה כדי ליצור את המסלולים הדרושים לתפקוד המוח בריא. כל החלבונים, אם צמח או בעל חיים מבוסס, מכילים חומצות אמינו, אשר המוח שלך משתמש כדי לייצר נוירוטרנסמיטורים. אלה נוירוטרנסמיטרים הם קריטיים עבור תפקוד המוח כפי שהם מאפשרים לתאים בודדים במוח שלך לתקשר ברשת. בעוד שרוב האמריקאים מקבלים מספיק חלבון בתזונה שלהם, מחלקת החקלאות של ארה”ב ממליצה על שילוב של חלבונים המבוססים על בעלי חיים וצמחים, כמו גם אכילת פירות ים פעמיים בשבוע. הצריכה המומלצת היא 5 עד 6 1 אונקיות ליום עבור דיאטה ממוצעת.