ריר ירוק בפעוטות

כאשר פעוט שלך הופך חולה, היא תהיה לעתים קרובות יש ריר ירוק עבה. בעבר, אנשי רפואה נהגו להאמין כי ריר ירוק מסמל זיהום בקטריאלי, אשר יכול להיות מטופלים עם אנטיביוטיקה. נכון לשנת 2011, עם זאת, מומחים כולל ד”ר ויליאם סירס מדווחים כי האמונה הזאת הופרכה על ידי חוקרים. הריר הירוק של פעוטך עלול להיגרם על ידי וירוס – כולל אחד הווירוסים שגורם לצטננות.

גרין ריר

ריר ירוק יכול להופיע בתחילת או בסוף מחלה. בדרך כלל, עם זאת, פעוט יהיה ריר ברור בתחילת המחלה, ואז לפתח ריר צהוב או ירוק כמו המצב מתקדם. פעוטך נמצא במצב המדבק ביותר שלה כאשר הריר שלה ברור, על פי תוכנית הבריאות לילדים בקליפורניה. כאשר היא מתחילה להתגבר על הקור, הריר שלה עלול להפוך ירוק או צהוב כפי שהיא מפריש מספר גדול של תאי דם לבנים שמתו נלחמים במחלה.

גורם ל

פעוט עלול לפתח מחלה שגורמת לירוק ירוק ממגוון מקורות. המקור הנפוץ ביותר הוא וירוס קר. הפעוט שלך עלול לפתח חום נמוך, שיעול צפוף או אפילו להקיא לאחר התקף שיעול. תסמינים אלה אינם מצביעים בהכרח על כך שחלתה נגרמה על ידי זיהום חיידקי. כדי למנוע מרשם יתר של אנטיביוטיקה כאשר הם אינם נחוצים, רופאי הילדים ממליצים בדרך כלל להמתין 10 ימים אם הילד מתחת לגיל 3 לפני שהרופא מעריך אותו, כך עולה מדו”ח האנציקלופדיה הרפואית MedlinePlus. אם הסימפטומים שלו לא נעלמים עד אז, הוא עלול להיות זיהום חיידקי.

טיפולים

תרופות ללא מרשם נגד קרינה ושיעול אינן מומלצות, נכון לשנת 2011, לפעוטות או לכל ילד מתחת לגיל 6. לא רק שהם לא יעילים לטיפול בסימפטומים של ילדים צעירים, אך הם יכולים גם להיות בעלי תופעות לוואי מסוכנות ואף קטלניות . הטיפול הטוב ביותר הוא לשמור על פעוט שלך hydrated, להשתמש בתרסיס מלוחים כדי לנקות את מעברי האף שלה, להשתמש אדים מגניב אדים או מאדה כדי להגדיר את המיטה כך הילד שלך ישן עם הראש מורם.

מתי להתייעץ עם רופא ילדים

המתן 10 ימים כדי להתייעץ עם רופא ילדים, אלא אם הילד שלך חווה סימפטומים חמורים יותר. לדוגמה, אם פעוט שלך יש חום גבוה מ 100 מעלות פרנהייט או הקאות לעתים קרובות, הוא עשוי להיות יותר הצטננות. אם הריר או ריח הנשימה שלו, להתייעץ עם רופא הילדים שלו. פריחה, כאבים באוזן או בחזה או בקושי נשימה גם עולה כי פעוט שלך יש זיהום בקטריאלי והוא צריך להיבדק. רופא הילדים שלך יקבע את מקור הבעיה ויכול לרשום לך אנטיביוטיקה אם לילדך יש זיהום חיידקי.