כיצד לאבחן נקע הבוהן גדול

אתה יכול נקע הבוהן שלך גדול בעת ששיחק ספורט, ריקוד או פשוט stubbing אותו. המכונה “אצבע טורף” בקרב ספורטאים מקצועיים אשר לשחק על דשא מלאכותי, נקע כזה יכול להתרחש על כל סוגי משטחים במגוון רחב של מצבים. הקפסולה המשותפת בבסיס הבוהן הגדולה שלך, הידועה מבחינה רפואית כמפרק metatarsophalangeal הראשון, כוללת 9 רצועות, ארבע עצמות ושלושה שרירים עם הגידים שלהם. כל או כל אלה יכולים להיפגע על ידי טראומה או פציעות חוזרות. נקע הוא המונח המשמש לפציעה של כמוסה משותפת או רצועות, להקות קשוחות של רקמות לקשור את העצמות שלך יחד. זה נגרם על ידי כיפוף או לחבוט את הבוהן הגדולה מדי בכל כיוון. לא מפתיע, צעירים פעילים נמצאים בסיכון הגדול ביותר עבור פציעות כאלה, אבל הלחץ המתמשך על מיתרים אלה יכולים בסופו של דבר להוביל לבעיות דומות. למרות הסימנים והתסמינים של נקע בבוהן גדול הם פשוט למדי, אותם שינויים יכולים להתרחש עם זני שרירים ושברים בעצמות. טיפול ביתי של נקעים קלים ניתן לנסות תחילה, אבל כאב משמעותי או חבורות ראוי הערכה רפואית לאבחון מוחלט כדי לשלול פגיעה חמורה יותר.

זיהוי נקע אפשרי

שקול אם אתה עלול לסבול מפציעה האחרונה להסביר כאב הבוהן או נקע. פגיעה ישירה כגון חסימת הבוהן הגדולה שלך בזמן ריצה או קפיצה, stubbing אותו או שיש אותו כפוף בכוח למעלה או למטה רחוק מדי צריך להיות בלתי נשכח. אולי אפילו שמעתם רעש popping באותו זמן. ריקודים, התעמלות או פעילויות דומות המעמידות על קצות האצבעות שלך יכולות גם להוביל לנקע קל.

אבחון נקע

חפש שינויים פיזיים של הרגל שלך, במיוחד באזור הבוהן. כאבים על המפרק, כאב על המפרק או הרצועות של הבוהן, הנפיחות, החבורות, שינוי הצבע, הנוקשות או היכולת המוגבלת להזיז את הבוהן, כל אלה מצביעים על נקע אפשרי. ככל שהשינויים יהיו ברורים יותר, כך תהיה הפגיעה חמורה יותר.

אם אתה יכול לזכור את הפציעה שגרמה הסימפטומים שלך ואת הסימפטומים הם מתונים יחסית, אתה יכול לשקול לנסות לחכות מחכה בבית טיפול בבית. עקוב אחר ההמלצות הכלליות של הגישה של רייס לפציעות קלות: מנוחה, קרח, דחיסה והגבהה של כף הרגל והבוהן הפגועות. תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות כגון איבופרופן או אספירין יכולות לעזור עם כאב ונפיחות, אם מתאים לך. אם לאחר 2-3 ימים, אתה לא רואה שום שיפור, או הסימפטומים החריפו, הגיע הזמן לפנות לרופא שלך.

הרופא שלך ייקח היסטוריה מפורטת, כולל שאלות על פציעות אפשריות, השינויים האחרונים בפעילות שלך ואולי אפילו את הנעלה אתה משתמש. הוא יבחן את כף הרגל ואת הבוהן הגדולה עבור שינויים פיזיים כגון חבורות ונפיחות, לקבוע את האזורים של הכאב הגדול ביותר לבדוק גמישות וניידות של המפרקים. הוא גם יחפש ראיות לשבר או סיבות אפשריות אחרות לכאב שלך.

צילומי רנטגן של הבוהן הפגועים אינם נדרשים תמיד לאבחן נקע, אך ניתן להשתמש בהם כדי למנוע הכללה של עצם שבורה או תהליך מחלה אחר. סריקות MRI או CT עשויות להתבצע רק לעיתים רחוקות אם יש ממצאים חריגים או חוסר יציבות משותפת, שכן הם מראים רקמות רכות, מיתרים וכמוסות משותפות טוב יותר מאשר צילומי רנטגן רגילים.

נקעים מסווגים, או מדורגים, על סולם של שלוש נקודות של חומרת גוברת. כיתה אני נקעים כרוך רק מתיחה או קריעה מיקרוסקופית של רצועות ורכות של הכדור של הרגל בדרך כלל לפתור תוך שבועיים עד שלושה שבועות. נקעים בדרגה II כוללים קרע חלקי של הרצועות, הנלווים לנפיחות וחבורות באזור הבוהן, וירידה מסוימת בתנועה המשותפת. רצועות קשות או קרועות לחלוטין עם נזק משותף משמעותי, כאב גדול יותר חבורות להרכיב כיתה III נקעים. כיתה II ו III נקעים לקחת יותר זמן לרפא ובמקרים מסוימים ייתכן שיהיה צורך הליהוק או אפילו ניתוח לריפוי נאות.