איך כרוב גלם משפיע על בלוטת התריס שלך

בלוטת התריס שלך היא בלוטה בצורת פרפר שיושב ליד מיתרי הקול שלך מייצר את ההורמונים T3 ו- T4 ששולטים על חילוף החומרים שלך. כדי להפוך את ההורמונים האלה, הגוף שלך משתמש ביוד – כ 80 אחוז של יוד אתה צורכת משמש את בלוטת התריס שלך. אם הדיאטה שלך חסרה ביוד, או שיש לך תת פעילות בלוטת התריס, הידועה בשם היפותירואידיזם, אכילת ירקות כרוביים גולמיים כגון כרוב עלולה לדכא עוד יותר את תפקוד ההורמונים של בלוטת התריס.

בלוטת התריס פונקציה

בלוטת התריס שלך מייצרת שני הורמונים נפרדים, T3 ו- T4, אשר מסדירים את קצב הגוף משתמש באנרגיה וחמצן, שהם שני מרכיבים של חילוף החומרים שלך. אם בלוטת התריס שלך לא מייצרת מספיק הורמונים, המטבוליזם שלך מאט, שמוביל לעלייה במשקל, קצב לב איטי יותר ורגישות מוגברת לקור. הסיבה השכיחה ביותר של בלוטת התריס היא הפרעה אוטואימונית, אך מחסור ביוד יכול גם להאט את הייצור של הורמון בלוטת התריס. חסרים ביוד נדירים בארצות הברית כי מלח הוא iodized במיוחד כדי למנוע hypothyroidism.

ירקות מצליבים

זפק הוא בלוטת התריס מוגדלת המציינת היפותירואידיזם. מזון Goitrogenic מכיל חומר שיכול להשפיע על בלוטת התריס, האטה בייצור ההורמון. ירקות Cruciferous כל מכילים גויטרוגנים. אלה כוללים את כל סוגי הכרוב, כגון כרוב נאפה, בוק צ’וי וכרוב ניצנים, ברוקולי, כרובית וכרוב, וחרדל, חרדל ו לפת. אם יש לך תפקוד תקין של בלוטת התריס ולצרוך כמות נאותה של יוד, תרכובות אלה לא תהיה השפעה על בלוטת התריס שלך. המכון לרפואה הקימה את הקצבה התזונה המומלצת, או RDA, עבור יוד ב 150 mcg מדי יום. כפית אחת. של מלח שולחן מכיל 400 mcg של יוד.

גויטרוגנים

למרבה המזל, תרכובות goitrogenic בירקות cruciferous נהרסים על ידי חום. בישול ירקות אלה יבטיח כי הם לא ישפיעו על בלוטת התריס שלך. ישנם סוגים שונים של גויטרוגנים, אלה בכרוב גס וירקות קרוסיפרוס אחרים הם איסותיאניאטים, החוסמים את האנזים המאפשר לבלוטת התריס להשתמש ביוד. מזונות אחרים המכילים גויטרוגנים הם סויה, תרד, תותים, אפרסקים ובוטנים. סויה תוסס משבית את isoflavones goitrogenic למצוא מזונות סויה. כמו כן, אתה יכול להגביל את הצריכה של מזונות מסוימים, כדי למנוע את ההשפעה goitrogenic.

חסר יוד

במדינות מתפתחות, מחסור ביוד הוא הגורם המוביל להיפותירואידיזם. בשנות העשרים נוספה יוד למלח בארצות הברית כדי למנוע בעיות בבלוטת התריס. אם אתם עוקבים אחר דיאטה דלת נתרן, מקורות מזון אחרים של יוד כוללים דגים מלוחים, רכיכות, אצות, ביצים, גבינה, גלידה, יוגורט, חלב, לחם ורוטב סויה. אתה יכול גם לקחת יומי המולטי ויטמין כדי להבטיח צריכת יוד נכונה. הן יוד והן מעט מדי יכולים ליצור בעיות בבלוטת התריס. במקרים נדירים, צריכת יוד מוגברת יכולה להוביל ליתר פעילות בלוטת התריס.