איך לבשל digiorno על גריל

אולי אתה חושב שהדברים היחידים שאתה יכול לגריל בחוץ הם המבורגרים, נקניקים, סטייקים ועוף, אבל עם הכנה נכונה, גריל יכול לעשות הרבה יותר. גריל סגור פועל הרבה כמו תנור, מקור החום פולט מתחתית הגריל ומקיף את האוכל. מחמם את הגריל ומשתמש בו לבשל פיצות, אפילו DiGiorno קפוא, לוקח את החום מהמטבח. השתמש גז חיצוני או גריל פחם, ולא תנור המטבח שלך, ולסייע לשמור על עלויות האנרגיה שלך.

ערימת פחם מספיק במרכז של גריל פחם כדי לאפשר שכבה אחת של גחלים על פני החלק התחתון של הגריל ברגע שהם מתחילים לשרוף. התחל גריל גז עם כל מבערים על גבוהה. סגרו את המכסה על הפחם או על גריל הגז, כדי לחמם את הגריל במשך כ -15 דקות, בדומה לתנור.

מורחים את גחלים פחם באופן שווה על החלק התחתון של הגריל עם את חפירה בגינה קטנה. סובבו את המבערים על גריל גז עד בינוני

תביא את הטמפרטורה על שני סוגי גריל עד 400 מעלות צלזיוס השתמש מדחום הגריל כדי לפקח על החום של הגריל, או לנסות להחזיק את היד שלך 3 ס”מ מעל גריל באח עבור 5 עד 6 שניות ללא דחף להסיר אותו חוֹם.

מניחים את הפיצה DiGiorno על מחבת פיצה או אבן המיועדת לשימוש בגריל גז או פחם. שב את הפיצה במרכז הסורג על הגריל וסגור את המכסה.

אופים את הפיצה בגריל במשך כ 13 דקות, או עד שהגבינה נמס והקרום חום זהוב. אם תבחר להניח את פיצה DiGiorno ישירות על גריל גריל, לרסס את באח עם תרסיס בישול nonstick ומכניסים את הפיצה על באח. אופים במשך 8 דקות, מרימים את הפיצה עם מרית ומפעילים אותה חצי סיבוב. אופים עוד 5 דקות או עד שהגבינה נמס וחום הקרום.

מוציאים את הפיצה מהגריל ומניחים לה לעמוד על 2 עד 3 דקות לפני החיתוך והגשה.