איך למרוח סינטה

בין אם אתה גריל או לחלוט סטייק סינטה שלך, מרינדה אותו לפני הבישול עושה את הבשר רך יותר וטעים. המרינדות הן תערובות של שמן, תבלינים וחומרים חומציים כמו חומץ, יין או מיץ לימון. חומצות במרינדה לשבור את רקמות הבשר, וכתוצאה מכך בשר רך. בישול בשר לפני הבישול עשוי גם לסייע בהפחתת היווצרותם של תרכובות גורמות לסרטן בבשר חום, על פי מרכז הבסטיר לבריאות טבעית. על ידי ביצוע כמה טיפים, אתה יכול למרוח סטייקים סינטה כמו מקצוען.

חותכים את כל השומן גלוי סטייקים סינטה כדי להפחית את צריכת השומן הרווי שלך. חפש USDA “בחירה” או “בחירה” לדירוג במקום “ראש”, אשר בדרך כלל מכיל יותר שומן.בחר ללא הורמון, ללא אנטיביוטיקה, בשר בקר אורגני ככל האפשר.

להכין את המרינדה שלך על ידי מחטיפים יחד מרכיבים בריאים ללב כמו שמן זית, חומץ בלסמי, שום טחון, רוזמרין טרי קמצוץ של פלפל שחור לטעמך הרצוי. ניסוי עם עשבי תיבול טריים ותבלינים. מרינדות מוכן מסחרית נטענים לעתים קרובות עם מלח, סוכר וחומרים משמרים.

מניחים את הסטייקים בתוך פלסטיק רדוד או צלחת אפייה זכוכית. יוצקים את המרינדה שלך בנדיבות על הסטייקים ומסובבים אותם כך ששני הצדדים מצופים היטב.

מכסים את תבנית האפייה ומשרים את הסטייקים המכוסים סינטה במקרר למשך 15 עד 30 דקות. קירור הסטייקים שלך במהלך תהליך המריחה מסייע למנוע את הצמיחה של חיידקים מזיקים.

סובבים את הסטייקים בתבנית האפייה, משתמשים במזלג וממשיכים למרוח אותם עוד 15 עד 30 דקות במקרר. אם אתה רוצה להכין מראש, סטייקים סינטה יכול להיות מושרה במקרר עד שמונה שעות

קח את הבשר מהמקרר. מוציאים את חתיכות הסינטה מהתבנית ומאפים את המרינדה כדי למנוע זיהום צולב מקריות מהבשר הגולמי במרינדה למזון אחר. פאט את הסטייקים יבש, באמצעות מגבות נייר. גריל או צלייה לפי הצורך.