השפעות מזיקות של חומציות סודה

בין אם אתה קורא לזה סודה, פופ, או סודה פופ, התוכן חומצה גבוהה של משקה זה פופולרי יהיה עדיין לשחוק באופן בלתי הפיך את האמייל על השיניים. זוהי הבעיה הנפוצה ביותר הקשורה לצריכת סודה. אמייל הוא חומר קשה שמגן על השיניים ועל שורשים עדינים מתחת. זה יכול להיות שבור על ידי חומצת לימון וסוגים אחרים של חומצה למצוא סודה, יחד עם חומצה על ידי מוצרים של חיידקים סוכר חיידקי. זה יכול להוביל בסופו של דבר חללים, אובדן שיניים ומחלת חניכיים. סודה קפאין יכול גם לעצב כיבים בבטן בטן ולהחריף את הסימפטומים של מחלת ריפלוקס gastroesophageal על ידי גרימת הבטן להפריש חומצה המשמש בדרך כלל כדי להפעיל חלבונים עיכול.

חומצה ושיניים

סודה מכיל מספר סוגים של חומצה, אשר עשויים לכלול חומצה ציטרית, זרחנית, מאלית, פחמן, טרטרית. אלה לייצר השפעה מזיקה מאוד והוא יכול לרכך demineralize אמייל. חומצות יש pH נמוך, מה שהופך אותם מאוד קורוזיביים מזיק מבנה השן. ככל שתכולת החומציות של הסודה גבוהה יותר, השחיקה המהירה תתרחש. צריכת סודה לעתים קרובות קשורה ישירות ללבוש מהיר של אמייל. זה גורם נגעים כדי ליצור על פני השן, המוביל ריקבון ואובדן.

חומצות בקטריאליות

מאות מינים של חיידקים חיים במושבות הקרוי פלאקים ועושים את מקום מגוריהם על פני השיניים. כמה מינים לגרום עששת דרך מטבוליזם של פחמימות. כאשר חיידקים לשבור carbohydrates, כמו סוכרים בסודה, חומצה חזקה מיוצר שמתחיל לשבור אמייל. זה מוריד את ה- pH בתוך הפה ומגביר את ההסתברות של עששת שיניים, הידוע גם בשם חללים. סודה מתקתק ציפוי השיניים ליצור סביבה מבורכת עבור סוקרטוז מבוססי מוטנטים streptococcus, סוג של חיידקים למצוא את רוב החללים החמורים. עבור חלק, דיאטה המונח הוא שם נרדף “בטוח” או “מקובל”, אבל זני דיאטה של ​​סודה עדיין מהווים סכנה משמעותית שלמות מבנית של אמייל. למרות משקאות מוגזים דיאטה אינם מכילים פחמימות מתסיסים רבים, התוכן חומצה שלהם יוסיף לאובדן אמייל.

Caffeinated סודה חומצה קיבה

רוב המזונות הם פחות חומצי מאשר pH הבטן טיפוסי של 1.0 עד 3.0. ה- pH של הסודה הנפוצה ביותר נע בין 2.4 ל -3.5, ואפילו מיצי הדר כמו תפוזים ואשכולית יש pH בין 3.2 ל -3.6. בעוד חומציות של סודה לבדה לא סביר לגרום כיב פפטי או לעכב באופן משמעותי את תהליך הריפוי, תוכן הקפאין שלו מגרה הפרשת חומצה בקיבה, גרימת כאב ואי נוחות לאלה שכבר יש כיבים. בנוסף, הפרשה מוגזמת זו עלולה להחריף את הסימפטומים של מחלת ריפלוקס גסטרו-וזאופגאלית, הידועה כגרד. זהו מצב כרוני שבו הסוגר התחתון של הוושט נפתח באופן בלתי צפוי לתקופות ספורדיות של זמן וחומצת קיבה עושה את דרכה אל הוושט, מה שגורם לתחושה הבוערת הידועה כצרבת. הגידול בהפרשת הקיבה יביא להגדלת החומצה הזורמת אל הוושט, תוך פגיעה בקירותיה.

יַחַס

פלואוריד שטיפות, מרשם פלואוריד יישומים על ידי רופא השיניים ושימוש משחת שיניים פלואוריד יעילים מאוד במניעת אובדן אמייל ועששת השיניים עקב צריכת סודה, עם זאת, אמצעי מניעה היעיל ביותר הוא הגבלת צריכת סודה מעט מאוד, אם בכלל. מי לצרוך כמות גדולה של סודה או שיש להם אמייל הפסד מן הצריכה בעבר נמצאים בסיכון גבוה עבור ריקבון צריך מברשת עם משחות שיניים כי יש 1.1% נתרן פלואוריד להגנה. כמה רופאי שיניים ממליצים איטום על כתרי שיניים כדי להגן עליהם מפני שחיקת חומצה, אם כי סודה יכול לאכול דרך איטום ולגרום התמוטטות מסומן. הדרך הטובה ביותר לנהל GERD באמצעות דיאטה היא להימנע ממזונות שהם גירוי קיבה. סודה המכילה קפאין לא צריכה להיות נצרכת על ידי אלו עם GERD.