כיצד משפיעה פעילות גופנית על קצב הלב?

עם כל תשומת הלב ששולמה על ההשפעה כי פעילות אירובית יש על קצב הלב, אתה עשוי לחשוב על הדרישה היחידה לאימון יעיל היא להגדיל את קצב הלב שלך. אם זה היה נכון, לצפות בסרט מפחיד היה עושה את הטריק. פעילות גופנית יעילה מתרחשת כאשר הריאות, הלב והשרירים עובדים קשה יותר יחד. אז למה כל ההתמקדות בקצב הלב? זה קל למדוד, וחשוב יותר, הוא משתנה ישירות עם הדרישות המטבוליות של השרירים.

מַעֲבָר

ברגע שאתה מתחיל את האימון, השרירים שלך צורכים יותר אנרגיה לייצר יותר פסולת מוצרים. על מנת להמשיך לעשות יותר אנרגיה, השרירים דורשים חמצן נוסף נשאב מהלב שלך. כמות החמצן הדרושה והכמות שסופקה נשלטת היטב על ידי המוח שלך, אשר חשים את ריכוז של מוצרי פסולת בדם. קשה יותר את השרירים לעבוד, יותר פסולת מוצרים מיוצרים, וככל שהמוח שלך מגביר את קצב הלב.

מצב יציב

ברגע שהמוח הגביר את קצב הלב עד לנקודה שבה אספקת החמצן עונה על הביקוש של השרירים, קצב הלב שלך יגיע לרמת האימון. אבל מה אם תהפוך לרוח ראש נוקשה? השרירים שלך לעבוד אפילו יותר קשה, לייצר יותר מוצרי פסולת מוחש על ידי המוח שלך, אשר, בתורו, גורם לעלייה נוספת בקצב הלב כדי לעמוד בדרישות החמצן גבוהות של השרירים שלך.

התייבשות

התייבשות גם מגביר את קצב הלב במהלך פעילות גופנית. הזעה שואבת מים מן הדם, עם הזמן, משאיר פחות דם זורם דרך הלב שלך ואת השרירים שלך, הפחתת אספקת החמצן לשרירים. המוח שלך מונים עם עלייה בקצב הלב, אבל אם התייבשות נמשכת, קצב הלב ימשיך לגדול מאז אספקת החמצן לא עונה על הביקוש. שתייה של כמות נוזל שווה למה שאבד באמצעות הזעה מונע התייבשות, עוזב את קצב הלב ברמה הרגילה.

התאוששות

ברגע שאתה מפסיק להתאמן, השרירים שלך דורשים פחות חמצן אבל המוח ממשיך לספק חמצן נוסף כדי לעזור עם תהליך ההתאוששות. היבטים מסוימים של התאוששות, כמו הסרת חומצה לקטית, קורים בתוך דקות, אבל אחרים, כגון תיקון של חלבונים בשריר, יכול לקחת שעות כדי להשלים. משמעות הדבר היא כי קצב הלב שלך יישאר גבוה במשך דקות או אפילו שעות לאחר פעילות גופנית, אספקת חמצן נוסף כדי לעזור עם ההתאוששות.

הַדְרָכָה

כאשר אתם מבצעים תרגיל אירובי קבוע במשך חודשים ושנים, תאי הלב שלכם יכולים להתרחב טוב יותר, ומאפשרים להם למלא יותר דם. הקירות של הלב שלך להיות קצת עבה יותר, מה שהופך את הלב משאבה חזקה יותר. הלב שלך הופך להיות יעיל יותר בשאיבת הדם. לכן, בכל פעם הלב שלך חוזים, יותר דם נשאבים לשרירים שלך. בכל רמת פעילות גופנית מסוימת, הלב הגדול והחזק יותר יכול לספק את החמצן הדרוש בקצב איטי יותר.