כמה יעיל הוא טיפול עיסוי לטיפול עקמת?

עמוד השדרה שלך יש עקומה בצורת S טבעי המאפשר לגוף שלך לאזן, להרים ולעמוד בקלות. עקמת מתרחשת כאשר עמוד השדרה שלך עקומות באופן לא טבעי. בהתאם לחומרת העקמת, המצב עלול לגרום לכאב, דלקת פרקים, עייפות וקשיי נשימה. טיפול רפואי מסורתי עשוי לכלול תרגילים, שימוש בסוגריים ובניתוחים. עיסוי עשוי להיות אפשרות טיפול כדי להקל על ההשפעות של עקמת.

עקמת מבנה

עקמת מבנה מתייחס לאופן שבו הגוף בנוי. עקמת מולדת נוכחת בלידה. זה נגרם על ידי שדרה חריגה או צלעות פיתוח ברחם. עקמת נוירוסקולרית נובעת מבעיות שרירים סביב עמוד השדרה. זה יכול להיגרם על ידי מחלות כגון פוליו, ניוון שרירים או שיתוק מוחין, חולשת שרירים או שיתוק.

עקמת פונקציונאלית

עקמת פונקציונלית מתרחשת כאשר עמוד השדרה נוצר באופן תקין, אך נראה מעוקל. פגיעה, דפוסי פיצוי הגוף, יציבה גרועה, אורך רגל אחיד, שרירים הדוקים או עוויתות או דלקת עלולה לגרום לעקמת תפקודית או משנית. עקמת פונקציונלית עשויה להיות מזוהה כאשר עמוד השדרה מתיישר עם כיפוף או תנועות מסתובבות. עקמת פונקציונלית יכולה להחמיר עם הזמן ולהיות מוטבע במבנה הגוף, מה שהופך אותו קשה יותר לטיפול.

יתרונות עיסוי

עיסוי יכול להועיל לאלה עם עקמת מבני ופונקציונלי. זה עוזר להקל על הכאב הנגרם על ידי עקמת. עיסוי מרגיע את שרירי הגב והגוף ומסייע לשפר את הגמישות. דו”ח מקרה משנת 2006 על ידי מייקל חאם, LMP, מצא עיסוי להיות יעיל בהקלה על הכאב, שיפור השינה והגברת היכולת לבצע פעילויות יומיומיות עבור אנשים עם עקמת. מטפל עיסוי מיומן יכול להשתמש בשילוב של משיכות עיסוי, לחץ מתמשך, מיקום ומתיחה כדי לעזור לאזן את השרירים של הגוף והגוף כדי להקל או למנוע עקמת תפקודית. הגדלת המודעות לגוף תאפשר לכם לשנות את הרגלי התנועה שתורמים לסקוליוזיס תפקודי.

המלצות

התייעץ עם רופא, chiropractor או פיזיותרפיסט כדי ללמוד את הסיבה של אי הנוחות שלך. התראה המטפל שלך עיסוי לכל אבחנות, מצבים רפואיים, מגבלות פיזיות או כאב. לתקשר עם המטפל שלך עיסוי במהלך עיסוי שלך על הנוחות שלך ואת כל התחושות יש לך במהלך ואחרי עיסוי שלך. בהתאם משך ואת הגורם של המצב שלך, זה עשוי לקחת כמה עיסויים כדי לעזור לך למצוא הקלה. אפשר למטפל עיסוי שלך להתייעץ עם מתרגלים רפואיים אחרים שלך, כך שהם יכולים לעבוד יחד כדי לסייע לך.