כמה תיאמין ובנפוטיאמין הוא מינון גבוה?

הגוף שלך משתמש תיאמין, הידוע גם בשם ויטמין B-1, עבור פונקציות רבות. טופס סינתטי של תיאמין, בנפוטיאמין, מציע זמינות ביולוגית מעולה, ורופאים רושמים את המתחם למטרות טיפוליות. אין גבול עליון נסבל עבור תיאמין או בנפוטיאמין, אם כי יש כמה מנות סטנדרטיות. התייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת כל תוספי התזונה.

זיהוי

תיאמין עוזר מערכת העצבים שלך ואת השרירים לתפקד כראוי מסייע בחילוף החומרים ואת העיכול. בגלל תיאמין מסיס במים, מעט מאוד מאוחסן בגוף שלך ואתה יכול להיות לקוי רק 14 ימים, על פי Mayo Clinic. Benfotiamine מסייע במניעת סיבוכים סוכרת על ידי הגדלת ספיגת תיאמין בכבד ובדם, מניעת נזק לרקמות. עם זאת, benfotiamine אין כל השפעה על רמות תיאמין במערכת העצבים.

מינון ומקורות

ארצות הברית הקימה קצבה תזונתיים מומלץ עבור תיאמין. גברים מעל גיל 19 צריכים לצרוך לפחות 1.2 מיליגרם ליום. הנקבות דורשות 1.1 מיליגרם של תיאמין ליום. עבור נשים הנקות או בהריון, הקצבה התזונה המומלצת עולה ל -1.4 מיליגרם ביום. מזונות רבים מכילים באופן טבעי תיאמין, אבל מינונים גבוהים של התוסף ניתן למצוא בשר חזיר ובשר איברים. מקורות תזונתיים טובים אחרים כוללים קטניות, אורז מבוצר, דגנים, נבט חיטה וסובין.

מינון גבוה

למרות הקצבה התזונה המומלצת של תיאמין הוא רק 1.1-1.4 מיליגרם, רוב תוספי מכילים 50-100 מיליגרם. מה נחשב מנה גבוהה של התוספת משתנה. אין גבול עליון של תוספי מזון כי הם מסיסים במים והגוף מסיר כל עודף. על פי “Mayo Clinic”, מחקרים בודקים את ההשפעות של עד 100 מיליגרם של תיאמין, והמנה הזו נחשבת בטוחה. Benfotiamine נבדק גם ב 100 מיליגרם.

אמצעי זהירות

התייעץ עם הרופא שלך עבור מנה מומלצת. הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על מינון גבוה של תיאמין בנפוטיאמין אם יש לך תנאים בריאותיים מסוימים. תיאמין הוא בדרך כלל בטוח ויש לו כמה תופעות לוואי. חלק מהמשתמשים חווים תגובות אלרגיות או רגישות יתר לתוסף. הסימפטומים כוללים פריחה, גירוי בעור או קשיי נשימה. מינון מעל הקצבה התזונתי המומלץ עלול לגרום עייפות או הרפיה בשרירים. שוחח עם הרופא או הרוקח לפני נטילת תיאמין או בנפוטיאמין בגלל אינטראקציות פוטנציאליות עם תרופות מסוימות והשפעות אפשריות על התנאים הקיימים.