איך להכין צימוקים מכוסים יוגורט

יוגורט מכוסה צימוקים הם אוכל חטיף כיף כי רוב הילדים נהנים. אבל ד”ר דינה ר ‘רוז מציין כי רוב המתכונים קוראים תוספת של שומנים וסוכרים, צמצום הערך התזונתי של הפחית. לדברי מומחים DailyPlate, 1/3 כוס המשרתים יוגורט מכוסה צימוקים מ חנות פובליקס מכיל 190 קלוריות, 7 גרם של שומן, 20 גרם של סוכר. למרות שניתן לרכוש צימוקים מוכנות יוגורט מכוסה ברוב חנויות המכולת, אתה יכול גם להכין את זה טעים לטפל בבית.

המקום cheesecloth כמו אניה במסננת. מניחים יוגורט במסננת על גבי הגבינה ומניחים את המסננת על הקערה. מכסים גם עם פלסטיק לעטוף ולאפשר לו לשבת לילה.

להחזיק את הגבינה בעדינות לסחוט את שאר הלחות של גבינת שמנת יוגורט. רוקן את הקערה, ואז מחזיר אותה מתחת למסננת. תן לעמוד במשך 8 שעות יותר לפני הסרת גבינת שמנת יוגורט.

מרתיחים סיר מים עם סל קיטור במקום. מקום צימוקים בסירה קיטור, כך שהם לא לגעת במים. קיטור צימוקים במשך 5 דקות עם סל קיטור מכוסה.

משלבים את החמאה ויוגורט גבינת שמנת בסיר. ממשיכים לבחוש על אש נמוכה עד שהגבינה והחמאה רכים ומעורבים היטב. רוקן את תוכן הסיר לתוך הקערה הגדולה.

לאט לאט מוסיפים סוכר ‘ממתקים עד תערובת מקפיא סמיך ושמנת. מוסיפים תמצית וניל וצימוקים. כפית את צימוקים מצופים באשכולות כפית על נייר שעווה ולאפשר לשבת חשוף בן לילה.