תרגילי נפיחות ידיים

הידיים שלך יכול להתנפח על לכאורה שום סיבה כאשר כספית על מדחום מטפסת או כאשר אתה לממש. ידיים נפוחות יכול להיות גם סימן של לימפדמה, סוג של נפיחות המתרחשת לאחר בלוטות הלימפה מוסרים מהגוף העליון. תרגילי נפיחות יד יכולים לשמור על האצבעות הנפוחות שלך בזריזות ועלולות להפחית בצקת במקרים מסוימים.

אחת הסיבות לנפיחות היד היא החזקת נוזלים, מצב שבו נוזל עודף בריכה באזור אחד של הגוף שלך, במקרה זה את הידיים והאצבעות. נפיחות יד הקשורה לשמירת נוזלים יכולה להיגרם על ידי כמות גדולה מדי של נתרן בתזונה, או של תקלה במערכת הלימפה. מערכת הלימפה שלך מורכבת בלוטות הלימפה כי להסיר רעלים מהגוף שלך כפי שהוא מפיץ נוזל. ניתוח סרטן השד שבו בלוטות הלימפה הוסרו יכול לגרום לימפדמה של הגוף העליון, או נפיחות בזרוע ובידיים. לחץ יד הוא תרגיל חיזוק אשר מסייע גם לדחוף נוזלים מתוך היד שלך כדי להיות סחוט כראוי. לחץ יד יכול להתבצע עם כדור טניס, כדור גומי גומי, או גריפר יד או פשוט על ידי שאיבה האגרוף שלך. לסחוט חזק ככל שתוכל במשך חמש שניות לפני שחרור. לכוון 10 חזרות בכל סט.

חוגי הזרוע עשויים להפחית את התרגיל הנגרמת על ידי היד והאצבע נפיחות למרות, על פי האתר MayoClinic.com, הראיות היא נסיבתית ולא הוכח מדעית. פעילות גופנית נפיחות יד מתרחשת כאשר כלי הדם שלך להתרחב היד שלך מתנפח במאמץ כדי לקרר את הגוף. להאריך את הידיים כך הם בניצב לגוף שלך ולעשות עיגולים קטנים, קדימה קדימה, ולאחר מכן לאחור.

אצבע תרגילים מקבל את הספרות נע, אשר מפסיק את קירוב של נוזלים עודפים. כיפוף האצבע והליכה מומלצים כחלק משגרת פעילות גופנית קלה לזכר ניצולי סרטן השד כדי לשלוט בזרוע הלימפה וביד. מניחים את הידיים על הקיר וכופפים את האצבעות, כולן פועלות יחד, כדי להוליך את הידיים אל הקיר. התנועה של האצבעות יחד עם המיקום של הידיים על הראש שלך עוזר נוזלים לנקז את הידיים. אצבע מכופף ונוגע בכל אצבע על כף היד בתורו יכול לשמור על אצבעות נפוחות מלהרגיש נוקשה וכואב.

נפיחות היד נגרמת על ידי דלקת גידים, נקעים או פציעות ישירות אחרות סביר להניח לא יופחת על ידי תרגילים. תרופות נוגדות דלקת ואנטי דלקתיות יכולות להקל על הנפיחות והכאב, תרגילי חיזוק ותרגילי מתיחות צריכים להתבצע לאחר שהרגישות נסוגה.

יד לוחצת

מעגלי זרוע

תרגילי אצבע

שיקולים